Tertio 878 - Geen ideale wereld zonder religieuze idealen
Classicus Jan Papy herleest Utopia door gelovige bril
Geen ideale wereld zonder religieuze idealen
Met Utopia is dit jaar precies vijf eeuwen geleden een tijdloze klassieker uit onze wereldliteratuur in Leuven gedrukt. Hoogleraar Jan Papy uit diezelfde universiteitsstad beschouwt het leven en werk van Thomas More (1478-1535) op uitnodiging van Tertio vanuit een gelovig perspectief. “Het oerparadijs houdt ons oude continent een spiegel voor.”
» Meer lezen (pdf, enkel voor abonnees)
In de spotlight:
“De facturen stapelden zich op”
Vorige week moest Tatjana Balog noodgedwongen aankloppen voor een voedselpakket. Toen ze ruim een half jaar geleden opgenomen werd in het ziekenhuis, stapelden de schulden zich op. Binnenkort moet ze verhuizen. De voedselbedeling brengt soelaas. Tijdelijk, hoopt ze. » Lees verder“Tederheid bezweert cardiosclerose”
Pauselijke interviews blijven hoogst uitzonderlijk. Toch lukte het Tertio onlangs paus Franciscus exclusief, onomwonden en behoorlijk lang uit te horen: over de relatie tussen kerk en staat, het terrorisme, de herdenking van de Eerste Wereldoorlog, de barmhartigheid, een synodale kerk, media, jongeren, priesters vandaag. Franciscus beklemtoonde in dat vraaggesprek weer opvallend sterk de grote nood aan tederheid in een wereld die lijdt aan hardvochtigheid, of in zijn woorden: aan “cardiosclerose”. » Lees verderBestsellerauteur Kader Abdolah vindt het een voorrecht migrant te zijn
Kader Abdolah droomde ervan een groot schrijver te worden. Door omstandigheden moest hij zijn geboorteland Iran ontvluchten. Achteraf gezien was dat voor zijn carrière een zegen. Hij was de dertig voorbij toen hij voor het eerst een woord Nederlands hoorde. Vijfentwintig jaar later is hij een gevierd schrijver van verhalen en columns maar vooral van een aantal vuistdikke romans… in het Nederlands. Kader Abdolah is formeel: “Mijn migratie heeft mij verrijkt.” » Lees verder
Tertio in je mailbox
Alle artikels in dit nummer:
» “Bloed is prijs van oorlog”
» Cardiosclerose
» Glazen plafond bestaat nog
» Armoede geen stadsfenomeen
» Naïeve sympathie
» “Revolutie van tederheid bezweert cardiosclerose”
» Craigie Horsfield weeft verder aan traditie
» Geen ideale wereld zonder religieuze idealen
» Kerstverhaal volgens Heinrich Schütz
» Kunnen alleen mannen roeping ervaren?
» “Ontmoeting heeft laatste woord”
» “Intreden blijft mijn verlangen”